Media Społecznościowe

Wszelkie prawa zastrzeżone.

  1. pl
  2. en
  3. de
custom campervan, dachy sypialne, zabudowy kamperowe, kampervan, caravaning,

Sezon na surfowanie po śnieżnych szczytach gór trwa w najlepsze. Dlaczego by nie przedłużyć tej zabawy zmieniając tylko deskę snowboardową na surfingową? Kamperem w ciepłe kraje to tym bardziej będzie przygoda. 

 

Łapanie fal, ciepła woda i piaszczyste plaże - a pod ręką ukochana deska. Brzmi cudownie prawda? 

Dlatego dla miłośników przygody mamy super rozwiązanie. Campervany specjalnie przystosowane pod miłośników surfingu. 

 

Co wyróżnia takiego campervana?

 

Przede wszystkim zabudowa zrobiona w taki sposób by bezpiecznie można było przewozić cały sprzęt. Ulubiona deska jest bezcenna - dlatego należy o nią szczególnie dbać. Nie warto zostawiać jej na noc na dworze bo nigdy nic nie wiadomo dlatego warto chować ją do środka. 

 

Jak to zrobić by nie zajmowała zbyt dużo miejsca pod nogami?

 

Rozwiązanie jest proste. Wystarczy, że już na etapie projektowania przeznaczymy odrobinę miejsca na sprzęt. Długi schowek idealnie się do tego nada. Zabudowę taką można wykonać wzdłuż całego samochodu. Dzięki czemu deski zmieszczą się bez problemu. Dodatkowo jest to dobre miejsce na włożenie np mokrych pianek czy innego mokrego i opiaszczonego sprzętu, gdy nie może swobodnie schnąć na zewnątrz. 

 

Dlaczego takie rozwiązanie jest dobre?

Po pierwsze nie musimy za każdym razem martwić się gdzie schować deski. Nie trzeba ich też zostawiać na zewnątrz lub na dachu samochodu. 

 

Po drugie odchodzi problem dodatkowej ilości wody i piasku w części mieszkalnej kampera. Mało komfortowe jest spanie w pościeli pełnej piasku i budzenie się z mokrą podłogą. Niestety jest to możliwe gdy deski są podwieszane pod sufitem lub opierane na podłodze o zabudowę. 

 

Po trzecie dzięki chowaniu desek do środka można dużo ciekawej zagospodarować dach samochodu.

 

Jak na przykład zagospodarować dach campervana?

Można zamontować dach sypialniany, dzięki któremu nie tylko zrobi się więcej miejsca w campervanie, ale także będzie dodatkowe miejsce do spania. Można również zamontować na dachu panele fotowoltaiczne czy po prostu zrobić taras. 

 

Jeden prosty patent a daje wiele przydatnych korzyści. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem jeśli planuje się podróżowanie z nutą surferskiej przygody. 

 

Gdzie wybrać się w pierwszą przygodę?

Może Peniche w Portugalii, Wyspy Kanaryjskie, Taryfa w Hiszpanii albo wybrzeże  Maroko. Gdzie tylko dusza zapragnie i fale będą wysokie. 

Surfvan - Campervan dla miłośników surfingu

15 lutego 2022