Media Społecznościowe

Wszelkie prawa zastrzeżone.

  1. pl
  2. en
  3. de
custom campervan, dachy sypialne, zabudowy kamperowe, kampervan, caravaning,

Wróciłeś z wakacji, a już myślisz o kolejnych? Może pomysł na nowe hobby? Pozwól, że opowiemy Ci o czymś niesamowitym,      o możliwości wiecznych wakacji. Podoba Ci się taka wizja? Cały rok w drodze, zwiedzając ciekawe miejsca, poznając nowych ludzi i kultury, spędzając wieczory przy ognisku i śpiąc tam gdzie Ci się spodoba. Brzmi ekscytująco, prawda? 

Skoro tu jesteś to zapewne nie są Ci obce podróże lub chcesz je dopiero zacząć a widok kampera na autostradzie wywołuje nutkę radości. Choć na codzień pracujemy w warsztacie tworząc zabudowy do samochodów transportowych, to jednak w sercach mamy vanlife. Pewnie nie raz słyszałeś to określenie bo od niedawna jest na to bardzo modny temat, ale czy zastanawiałeś się o co tak naprawdę chodzi w vanlifie oraz po co przerabiamy samochody na campervany? 

Mówiąc najprościej vanlife to po prostu życie w vanie, w samochodzie przerobionym na mikroskopijne mieszkanie. Nie ważne czy to podróż na weekend, tydzień, kilku miesięczne wakacje czy całe życie. Ważna jest przygoda i wolność jaką daje vanlife, bo o to tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. O wyrwanie się z miejskich murów, pozostawienie codziennych luksusów, wstanie             z kanapy i ruszenie w nieznane. 

Vanlife to wolność jaką dają podróże bez uwiązania co do rezerwacji hoteli czy lotów. Tu sprawa jest dużo prostsza. Jak chcesz to wsiadasz w samochód i możesz jechać gdzie tylko poniesie Cię wyobraźnia i bezkresne drogi. Jeśli masz pracę zdalną lub nie boisz się podejmować nowych wyzwań w nowych miejscach to tym bardziej zachęcamy Cię do skosztowania tej wolności. Wyobraź sobie, że budzisz się a za oknem swojego domku na kółkach masz niesamowity widok na góry niczym z pocztówek.      A następnego dnia budzisz się nad jeziorem czy nad morzem. Ciekawa perspektywa,, prawda? My na samą myśl czujemy ten świeży zapach rosy o poranku. 

Vanlife to również slowlife. Uciekając od zgiełku miasta czy pracy w biurze można wykorzystać czas na poznawanie świata, uczenie się nowych rzeczy, rozwijania siebie czy po prostu spełniania marzeń. Nic Cię nie goni więc spokojnie możesz przeznaczyć czas na to co chcesz. Nierzadko wiąże się to również z powrotem do naturalnego rytmu zgodnego z naturą. Inaczej wyglądają podróże latem a inaczej zimą, często tryb dnia jest wtedy uzależniony od cyklu dnia i nocy. Poznani nowo ludzi chętnie otwierają się przed camperowymi przybyszami przez co wieczory przy ognisku lub grillu są dużo ciekawsze niż wzajemne pokazywanie sobie memów w telefonach. 

Ogrom nowych doświadczeń jaki daje vanlife jest naprawdę spory. Dlatego można również powiedzieć, że tego typu podróż jest podróżą przemiany. Przemiany sposobu życia bo trzeba zrezygnować np z luksusów dużego mieszkania czy dostępności wszelkich mediów. Ale również przemiany podejścia do życia. Zmniejszają się oczekiwania bo okazuje się, że do szczęścia nie potrzebujemy wcale dużo. Zwiększa się radość z małych codziennych rzeczy. Zwalniamy dzięki czemu łatwiej można dostrzec piękno w najprostszych rzeczach, na które wcześniej nie mieliśmy czasu nawet zwrócić uwagi. 

Mamy nadzieję, że spróbujesz tej przygody. Tylko ostrzegamy, jeśli już raz zasmakujesz wolności jaką daje vanlife to najprawdopodobniej zagości ona już w Twoim sercu na zawsze ;)

 

Czym jest Vanlife?

10 września 2021