Szybki kontakt
+48 518-211-926

W jakich samochodach montujemy dachy sypialne?

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce montujemy dachy sypialne w większości dostępnych na rynku vanów.
W wymienionych poniżej modelach montujemy przeznaczone dla nich dachy marki Camp Roof. Dachy do Volkswagena T5, T6, T6.1 oraz Mercedesa Vito mają niemiecką homologację ABE oraz certyfikat TÜV. W przypadku innych modeli vanów jesteśmy w stanie dobrać i dostosować dach przeznaczony dla innej marki lub dach innego producenta.

<
Volkswagen
 • Volkswagen T4 krótki/długi
 • Volkswagen T5 krótki/długi
 • Volkswagen T6 krótki/długi
 • Volkswagen Crafter
Renault
 • Renault Trafic II gen. od 2001 krótki
 • Renault Trafic III gen. od 2014 krótki/długi
Opel
 • Opel Vivaro I gen. od 2001 krótki
 • Opel Vivaro II gen. od 2014 krótki/długi
 • Opel Zafira Life po 2019
Citroen
 • Citroen Jumpy po 2016
 • Citroen Spacetourer 2016-2017
Mercedes
 • Mercedes Vito W 447 długi
 • Mercedes Viano W 639 długi
 • Mercedes Sprinter (do 2016)
Toyota
 • Toyota Proace II po 2016
Peugeot
 • Peugeot Expert M3 po 2016
 • Peugeot Traveller po 2019
Fiat
 • Fiat Scudo M (według generacji po 2021)
MAN
 • MAN TGE (po 2017)

Dlaczego warto wybrać dach sypialny Camp Roof?

Camp Roof to sprawdzony i renomowany polski producent, z którym współpracujemy od lat.
Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić dostępność większości dachów od ręki oraz szybką realizację usługi. Wszystkie zamontowane przez nas dachy są objęte dwuletnią gwarancją producenta.
Poznaj wszystkie zalety dachów Camp Roof
Szczelne
i bezpieczne
Dachy sypialne Camp Roof przeznaczone są do konkretnych modeli vanów, dzięki czemu są bezpieczne i w 100 proc. szczelne. Mają podwójny system zabezpieczający przed otwarciem dachu podczas jazdy.
Ciche
i aerodynamiczne
Konstrukcja dachu Camp Roof sprawia, że po prawidłowym zamontowaniu dach nie wpływa na komfort jazdy. Nie generuje nadmiernego hałasu i nie wpływa znacząco na aerodynamikę pojazdu.
Nieznacznie zwiększają wysokość
Dachy podnoszone Camp Roof w zależności od modelu samochodu zwiększają jego wysokość zaledwie o około 12 cm. Dzięki temu można swobodnie wjechać na większość parkingów.
Atrakcyjny wygląd
i wykończenie
Dachy Camp Roof wyróżniają się doskonałym wykonaniem. Dzięki dopasowaniu do kształtu nadwozia i możliwości polakierowania dach tworzy z samochodem integralną wizualnie całość.
Wyjątkowy komfort użytkowania
Dzięki gazowym siłownikom dachy Camp Roof otwiera się z łatwością, bez użycia siły. Dach bez problemu może otworzyć i zamknąć jedna osoba. Pozwala to na szybkie przygotowanie miejsca
do spania.
Wiele opcji
do wyboru
Dachy sypialne Camp Roof dostępne są w różnych wersjach: standardowej, front open oraz sky open. W dachu można także zamontować dodatkowe oświetlenie sufitowe i gniazda USB.

Dlaczego warto
nas wybrać?

Tylko prawidłowo zamontowany dach sypialny będzie spełniał swoją funkcję i zapewni komfort użytkowania na długie lata. Nieprecyzyjny i niepoprawny montaż sprawia, że korzystanie
z dachu jest niebezpieczne. Może być on nieszczelny, a podczas jazdy powodować uciążliwy dla pasażerów hałas. Wielokrotnie zdarzało się, że poprawialiśmy dachy zamontowane przez kogoś innego.

Od 2016 r. zamontowaliśmy ponad 250 dachów podnoszonych
w wielu modelach vanów. Jesteśmy jedną z nielicznych w Polsce firm, która ma w tym zakresie tak duże doświadczenie. Świadczy o tym również fakt, że przez te lata nie mieliśmy reklamacji związanej z montażem dachu sypialnego.

Zespół Custom Campervan
Ponad 250 zamontowanych dachów
Od 2016 r. montujemy idealnie dopasowane dachy sypialne
w większości dużych i małych vanów, niezależnie od marki i modelu.
Szybka i terminowa
realizacja
Po otrzymaniu dachu od producenta, montujemy go w pojeździe w ciągu 5
do maksymalnie 10 dni roboczych.
Precyzyjne
wykonanie
Przykładamy bardzo dużą wagę do precyzyjnego wycięcia otworu w dachu, co gwarantuje nienaruszenie konstrukcji pojazdu.
Niestandardowe
rozwiązania
Dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie dla vanów,
dla których nie ma dedykowanych dachów.

Zabudowy kempingowe

Wykonujemy również niepowtarzalne i praktyczne zabudowy kempingowe do małych i dużych vanów według pomysłu klienta.
Zabudowa meblowa do campervana na bazie Jumpera
zabudowa meblowa, meble do campervana, duży campervan, zabudowa jumper, dodatkowe fotele do busa, rozkładane łóżko w busie, kuchnia w campervanie, łazienka w campervanie
zabudowa meblowa, meble do campervana, duży campervan, webasto, zabudowa sprinter, szafki w campervanie, łóżko w campervanie, kuchnia w campervanie
zabudowa meblowa, meble do campervana, duży campervan, zabudowa mercedes, dodatkowe fotele do busa, rozkładane łóżko w busie, kuchnia w campervanie, łazienka w campervanie
zabudowa meblowa, meble do campervana, duży campervan, webasto, zabudowa ducato, łazienka w kamperze, prysznic, toaleta w kamperze, kuchnia w kamperze, łóżko w campervanie
Zabudowa meblowa, zabudowa kempingowa do małego busa, meble do busa, kuchnia w campervanie, łóżko w małym busie, dach sypialny, podnoszony dach sypialny
Zabudowa meblowa, zabudowa kempingowa do małego busa, meble do busa, kuchnia w campervanie, łóżko w małym busie, obrotnica
Zabudowa meblowa do campervana, ducato campervan, budowa campervana, kuchnia w campervanie, łóżko do campervana, lodówka w campervanie
dodatkowe siedzenia w busie, fotele do campervana, obrotnice

Jak przebiega usługa montażu
dachu sypialnego?

1
Etap I. Dobór dachu i wycena

Na samym początku ustalamy z klientem szczegóły usługi. Dobieramy dach dostosowany do modelu samochodu oraz przedstawiamy możliwe opcje dodatkowe wraz z wyceną. Po podjęciu decyzji przez klienta rezerwujemy termin montażu oraz zamawiamy dach u producenta.

2
Etap II. Montaż dachu sypialnego

W ustalonym terminie klient przywozi samochód do naszej siedziby w Rokietnicy pod Poznaniem. W razie potrzeby pomagamy klientowi dostać się na dworzec lub na lotnisko. Przystępujemy do prac związanych z montażem dachu.

Kluczowym etapem jest wycięcie otworu w karoserii pojazdu. Gwarantujemy jego precyzyjne wykonanie w sposób nienaruszający konstrukcji pojazdu. Stosujemy tzw. cięcie „na zimno”, co zapobiega przegrzaniu blachy i jej szybszej korozji. Dodatkowo, miejsce cięcia i montażu zabezpieczamy odpowiednimi środkami antykorozyjnymi. Dach montujemy zgodnie z wytycznymi producenta, co gwarantuje 100 proc. szczelność dachu i jego bezpieczne użytkowanie.Zamontowanie dachu zazwyczaj zajmuje od 5 do 10 dni roboczych. Zawsze staramy się wykonać usługę w możliwie najkrótszym czasie.

dach sypialny, montaż dachu sypialnego, podnoszony dach sypialny do campervana

3
Etap III. Odbiór samochodu i instruktaż

Po zakończonym montażu bezzwłocznie informujemy klienta, że samochód jest gotowy do odbioru. Aby zapewnić naszym klientom komfortowe i bezpieczne użytkowanie dachu sypialnego, przed wydaniem samochodu przedstawiamy instruktaż korzystania z dachu. Podczas odbioru dokładnie pokazujemy, jak prawidłowo otworzyć i zamknąć dach oraz na co szczególnie zwrócić uwagę. Dzięki temu dach będzie służył przez wiele lat.

Nasze wybrane realizacje

Dach sypialny Volkswagen T5 długi
Dach sypialny i zabudowa Volkswagen T5 krótki
Dach sypialny Volkswagen T6 krótki
Dach sypialny Volkswagen T4 długi
Dach sypialny Volkswagen T4 krótki
Dach Sypialny Mercedes Vito Extra Długi
Dach sypialny VW T5 krótki malowany
Dach sypialny Trafic/Vivaro
Dach sypialny T5/T6 dzielony
Dach sypialny Crafter L2H2

Najczęściej zadawane pytania

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów.
Czy można wybrać kolor dachu?

Tak. Jest możliwość zamówienia dachu malowanego w wybranym kolorze. Natomiast w standardzie dachy przychodzą białe i można samodzielnie zlecić malowanie po montażu.

Czy dach nie otworzy się w czasie jazdy?

Dach nie otworzy się podczas jazdy gdyż ma podwójny system zabezpieczeń. Jednym z nich są pasy ściągające a drugim klamry, które dodatkowo dociągają i zapinają dach.

Czy po zamontowaniu dachu zmienia się przeznaczenie pojazdu?

Polskie przepisy prawne nie regulują tej kwestii i na ten moment nie ma konieczności zmiany przeznaczenia pojazdu po montażu dachu. Jedynym wyjątkiem jest montaż dachu w samochodzie który posiada ścianę grodziową. Ze względu na dach konieczny jest demontaż ściany grodziowej a to już generuje obowiązek przerejestrowania samochodu.

Jak montaż dachu wpływa na ścianę grodziową, oświetlenie sufitowe i klimatyzację?

Jeśli chodzi o wpływ montażu dachu sypialnego na:

 • ścianę grodziową – konieczny jest jej demontaż a co za tym idzie zmiana przeznaczenia samochodu.
 • oświetlenie sufitowe – lampki muszą być przeniesione na boki żeby zachować swoją funkcjonalność
 • klimatyzację – w podsufitce zostaje niewielka szpara przez którą wydostaje się powietrze, dzięki czemu funkcjonalność zostaje zachowana.
Czy mając dach, wjadę na parking podziemny?

Nie powinno być z tym problemu. Sam dach ma ok 10-12cm wysokości się stosunkowo nieznacznie podwyższa samochód.

W jakich warunkach pogodowych nie wolno otwierać dachu?

Mimo że materiał a którego wykonany jest namiot jest wodoodporny to jednak nie zalecamy otwierania dachu w silne deszcze, ulewy czy podczas bardzo wietrznych dni.

Czy pod dachem można spać przez cały rok? Czy nie jest tam zimno?

Pod dachem sypialnym panują warunki takie jak w zwykłym namiocie. Dlatego zwłaszcza zimą polecamy zamontowanie specjalnych mat termicznych, dzięki którym ciepło nie będzie tak szybko uciekać a zimno nie dostanie się do środka.

Czy dach wpływa na aerodynamikę samochodu?

Dach jest dopasowany do nadwozia samochodu przez co idealnie przylega i ma opływowy kształt. Dzięki temu jest on aerodynamiczny nie nie zaburza aerodynamiki całego samochodu.

Czy dach nie przecieka?

Dach jak i sam sposób montażu jest tak opracowany, że nie przecieka. Struktura montażowa jest tak zaprojektowana że woda nie ma szans przedostać się do środka samochodu. Jedynym naszym zaleceniem jest by nie otwierać dachu podczas silnych deszczów ze względu na materiał. Jest on bryzgoszczelny i bez impregnacji istnieje ryzyko nasiąknięcia wodą.

Czy na dachu można coś zamontować, np. bagażnik?

Co do zasady do dachu nie powinno się nic przykręcać bo zabiera to gwarancję producenta. Jeśli jednak chcemy mieć bagażnik dachowy to jedynym dopuszczonym rozwiązaniem są szyny Airline. Dzięki nim można założyć bagażnik dachowy nas czas transportu. Do otwarcia dachu musi być on jednak zdemontowany by nie obciążać siłowników otwierających dach sypialny.

Na dachu można również zamontować panele fotowoltaiczne. Co ważne – muszą być klejone.

Kontakt

Myślisz o zabudowie kempingowej lub dachu sypialnym do swojego vana?
Skontaktuj się z nami
tel: +48 518 211 926
biuro@customcampervan.pl
Filip Górczak, biuro CustomCampervan,
Filip Górczak
Specjalista ds. obsługi klienta
tel. 518-211-926
e-mail: biuro(at)customcampervan(dot)pl

  Zajrzyj na naszego bloga

  +48 518-211-926 Blog