Media Społecznościowe

Wszelkie prawa zastrzeżone.

  1. pl
  2. en
  3. de
custom campervan, dachy sypialne, zabudowy kamperowe, kampervan, caravaning,

Samochód wybrany. Czas zacząć projektować. Tylko od czego zacząć? 

Podpowiemy, że od decyzji dla ilu osób ma być kampervan. Jest to kwestia kluczowa ponieważ w zależności od ilości foteli będziemy mogli dalej rozplanowywać zabudowę. 

Fotele?

 

Dlaczego to takie ważne?

Fotele to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia, a w dodatku by jazda była bezpieczna nie mogą być to pierwsze lepsze byle jakie fotele. Fotele do samochodów kempingowych znacząco różnią się od siedzeń w samochodach osobowych.

 

Po pierwsze zwiększają komfort, co jest ważne przy wielogodzinnej podróży, gdyż są dużo wygodniejsze od standardowych siedzeń. Są w pełni regulowane, więc pozycję fotela można dostosować tak by było jak najwygodniej podczas jazdy jak i odpoczynku. Co ciekawe i praktyczne fotele do samochodów kempingowych z łatwością się składają tworząc wygodnie miejsce do spania. 

 

Po drugie siedzenia posiadają specjalny system obrotu ze zintegrowaną obrotnicą - najbardziej charakterystyczna cecha wyróżniająca fotele do samochodów kempingowych. Dzięki temu rozwiązaniu z łatwością można obrócić fotele podczas postoju do środka samochodu i zjeść śniadanie przy stoliku czy pograć w karty. Możliwość obrotu foteli daje również odrobinę więcej miejsca i swobody zwłaszcza w mniejszych kamperach. 

 

Po trzecie specjalistyczne fotele kempingowe posiadają niezbędną homologację drogową, dzięki czemu są bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkowo siedziska posiadają własny system pasów bezpieczeństwa dlatego spokojnie można je zamontować nawet jeśli samochód nie posiada pasów np gdy chcemy zrobić drugi rząd siedzeń. 

 

Warto również wspomnieć o tym, że na rynku dostępne są zarówno fotele pojedyncze jak i podwójne kanapy - z łatwością wybierzemy rozwiązanie idealne do naszych potrzeb. Bez problemu możemy również zamontować podwójną kanapę obracaną z przodu. Natomiast tworząc drugi rząd możemy wykorzystać pojedyncze fotele, by każdy mógł dopasować je pod siebie lub całą kanapę. Specjalna struktura kotwiczna  umożliwia zmianę pozycji i miejsca foteli w samochodzie podczas podróży. 

 

Pamiętajcie by wybierać tylko specjalistyczne fotele przystosowane do kamperów by jazda była komfortowa, bezpieczna oraz by spokojnie bez problemu można było zarejestrować samochód i przejść przeglądy.

 

Fotele do kamperów

19 stycznia 2022