19 stycznia 2022

Fotele do kamperów

Samochód wybrany. Czas zacząć projektować. Tylko od czego zacząć? 

Podpowiemy, że od decyzji dla ilu osób ma być kampervan. Jest to kwestia kluczowa ponieważ w zależności od ilości foteli będziemy mogli dalej rozplanowywać zabudowę. 

Fotele?

 

Dlaczego to takie ważne?

Fotele to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia, a w dodatku by jazda była bezpieczna nie mogą być to pierwsze lepsze byle jakie fotele. Fotele do samochodów kempingowych znacząco różnią się od siedzeń w samochodach osobowych.

 

Po pierwsze zwiększają komfort, co jest ważne przy wielogodzinnej podróży, gdyż są dużo wygodniejsze od standardowych siedzeń. Są w pełni regulowane, więc pozycję fotela można dostosować tak by było jak najwygodniej podczas jazdy jak i odpoczynku. Co ciekawe i praktyczne fotele do samochodów kempingowych z łatwością się składają tworząc wygodnie miejsce do spania. 

 

Po drugie siedzenia posiadają specjalny system obrotu ze zintegrowaną obrotnicą - najbardziej charakterystyczna cecha wyróżniająca fotele do samochodów kempingowych. Dzięki temu rozwiązaniu z łatwością można obrócić fotele podczas postoju do środka samochodu i zjeść śniadanie przy stoliku czy pograć w karty. Możliwość obrotu foteli daje również odrobinę więcej miejsca i swobody zwłaszcza w mniejszych kamperach. 

 

Po trzecie specjalistyczne fotele kempingowe posiadają niezbędną homologację drogową, dzięki czemu są bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkowo siedziska posiadają własny system pasów bezpieczeństwa dlatego spokojnie można je zamontować nawet jeśli samochód nie posiada pasów np gdy chcemy zrobić drugi rząd siedzeń. 

 

Warto również wspomnieć o tym, że na rynku dostępne są zarówno fotele pojedyncze jak i podwójne kanapy - z łatwością wybierzemy rozwiązanie idealne do naszych potrzeb. Bez problemu możemy również zamontować podwójną kanapę obracaną z przodu. Natomiast tworząc drugi rząd możemy wykorzystać pojedyncze fotele, by każdy mógł dopasować je pod siebie lub całą kanapę. Specjalna struktura kotwiczna  umożliwia zmianę pozycji i miejsca foteli w samochodzie podczas podróży. 

 

Pamiętajcie by wybierać tylko specjalistyczne fotele przystosowane do kamperów by jazda była komfortowa, bezpieczna oraz by spokojnie bez problemu można było zarejestrować samochód i przejść przeglądy.

 

custom campervan, dachy sypialne, zabudowy kamperowe, kampervan, caravaning,
  1. pl
  2. en
  3. de

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Media Społecznościowe