Media Społecznościowe

Wszelkie prawa zastrzeżone.

  1. pl
  2. en
  3. de
custom campervan, dachy sypialne, zabudowy kamperowe, kampervan, caravaning,

Wakacyjne wyjazdy to często nie lada przedsięwzięcie logistyczne. Wszyscy spakowani, miejsce wybrane, Campervan uszykowany. Nic tylko wsiadać i jechać. I wtem przed nami staje merdający ogonem psiak lub między nogami łasi się kot. Każdy członek rodziny zasługuje na wakacje więc jakże ich nie zabrać?

Jak zrobić to bezpiecznie, sprawnie i prawnie?

 

1. Zabezpiecz psa w czasie transportu.

Wydawać by się mogło, że miękka kanapa czy legowisko między szafkami to idealne i bezpieczne miejsce dla naszego pupila. Jednak według przepisów zwierzę w pojeździe powinno być odpowiednio zabezpieczone by w razie wypadku nie przemieściło się w samochodzie. Dlatego ważne jest by pies lub kot był przypięty, tak by nie mógł swobodnie biegać w czasie jazdy. Dopuszczalne są również specjalne transportowe klatki. Oczywiście one również muszą być przypięte i zabezpieczone przed przemieszczaniem się.

 

2. Zadbaj o przystosowanie Vana pod zwierzęta

Tak jak wyżej, bezpieczeństwo to podstawa, ale podczas wyjazdów Van staje się domem nie tylko dla nas, ale także dla naszych zwierząt. Dlatego należy zadbać o to, by on również czuł się jak w domu. W domu ma swoje miejsce, gdzie nie tylko czuje się bezpiecznie, ale może również odpocząć i schować się, by mieć odrobinę spokoju. Warto więc pomyśleć o tym już na etapie projektowania vana, jeśli planujemy wyjazdy całą rodziną. Z części niezbędnych jest na pewno przyda się klimatyzacja — bez niej nie wolno zostawiać zwierząt samemu w samochodzie. Podobnie jak miejsce do bezpiecznego transportu, o którym mowa wyżej.

 

3. Odpowiednie akcesoria.

Zwłaszcza podczas podróży w upalne dni należy zadbać o komfort termiczny zwierząt. W domu podczas upałów zwierzęta często chowają się w łazience na zimnych płytkach, by znaleźć odrobinę chłodu. W vanie warto zainwestować w maty chłodzące, na których zwierzaki będą mogły odpocząć w gorące dni. Podobnie w zimowe wyjazdy gdzie z kolei może szukać ciepłego konta.

 

4. Zabierz komplet badań i dokumenty

Nigdy nie wyjeżdżaj zwłaszcza na dłuższy wyjazd bez wcześniejszych badań — chociaż podstawowych. Upewnij się, że wszystkie zwierzęta są zdrowe i że bezpiecznie mogą podróżować. Oprócz badań nie zapomnij również o aktualnym szczepieniu na wściekliznę oraz zabezpieczeniu w postaci chipa z informacjami o właścicielu. Ponadto przy wyjazdach za granicę niezbędne będzie również zabranie paszportu zwierząt.

 

Co najważniejsze podczas wyjazdu z psem, kotem lub innym zwierzakiem kieruj się ogólnym bezpieczeństwem swoim oraz zwierzęcia zarówno podczas jazdy jak i odpoczynku. 

 

Jak podróżować ze zwierzętami?

18 czerwca 2022
campervan zimą