campervan zimą
18 czerwca 2022

Jak podróżować ze zwierzętami?

Wakacyjne wyjazdy to często nie lada przedsięwzięcie logistyczne. Wszyscy spakowani, miejsce wybrane, Campervan uszykowany. Nic tylko wsiadać i jechać. I wtem przed nami staje merdający ogonem psiak lub między nogami łasi się kot. Każdy członek rodziny zasługuje na wakacje więc jakże ich nie zabrać?

Jak zrobić to bezpiecznie, sprawnie i prawnie?

 

1. Zabezpiecz psa w czasie transportu.

Wydawać by się mogło, że miękka kanapa czy legowisko między szafkami to idealne i bezpieczne miejsce dla naszego pupila. Jednak według przepisów zwierzę w pojeździe powinno być odpowiednio zabezpieczone by w razie wypadku nie przemieściło się w samochodzie. Dlatego ważne jest by pies lub kot był przypięty, tak by nie mógł swobodnie biegać w czasie jazdy. Dopuszczalne są również specjalne transportowe klatki. Oczywiście one również muszą być przypięte i zabezpieczone przed przemieszczaniem się.

 

2. Zadbaj o przystosowanie Vana pod zwierzęta

Tak jak wyżej, bezpieczeństwo to podstawa, ale podczas wyjazdów Van staje się domem nie tylko dla nas, ale także dla naszych zwierząt. Dlatego należy zadbać o to, by on również czuł się jak w domu. W domu ma swoje miejsce, gdzie nie tylko czuje się bezpiecznie, ale może również odpocząć i schować się, by mieć odrobinę spokoju. Warto więc pomyśleć o tym już na etapie projektowania vana, jeśli planujemy wyjazdy całą rodziną. Z części niezbędnych jest na pewno przyda się klimatyzacja — bez niej nie wolno zostawiać zwierząt samemu w samochodzie. Podobnie jak miejsce do bezpiecznego transportu, o którym mowa wyżej.

 

3. Odpowiednie akcesoria.

Zwłaszcza podczas podróży w upalne dni należy zadbać o komfort termiczny zwierząt. W domu podczas upałów zwierzęta często chowają się w łazience na zimnych płytkach, by znaleźć odrobinę chłodu. W vanie warto zainwestować w maty chłodzące, na których zwierzaki będą mogły odpocząć w gorące dni. Podobnie w zimowe wyjazdy gdzie z kolei może szukać ciepłego konta.

 

4. Zabierz komplet badań i dokumenty

Nigdy nie wyjeżdżaj zwłaszcza na dłuższy wyjazd bez wcześniejszych badań — chociaż podstawowych. Upewnij się, że wszystkie zwierzęta są zdrowe i że bezpiecznie mogą podróżować. Oprócz badań nie zapomnij również o aktualnym szczepieniu na wściekliznę oraz zabezpieczeniu w postaci chipa z informacjami o właścicielu. Ponadto przy wyjazdach za granicę niezbędne będzie również zabranie paszportu zwierząt.

 

Co najważniejsze podczas wyjazdu z psem, kotem lub innym zwierzakiem kieruj się ogólnym bezpieczeństwem swoim oraz zwierzęcia zarówno podczas jazdy jak i odpoczynku. 

 

custom campervan, dachy sypialne, zabudowy kamperowe, kampervan, caravaning,
  1. pl
  2. en
  3. de

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Media Społecznościowe