24 kwietnia 2022

Kamperem na Majówkę - Gdzie warto pojechać?

Majówka już za tydzień, więc warto pomyśleć gdzie się wybrać na ten długi weekend by nie zmarnować go w domu. 

 

Gdzie warto pojechać?

 

  • Góry - Korona Gór Polski

 

Klasyczny kierunek wielu wyjazdów wypoczynkowych. Może tym razem warto spojrzeć na góry w sposób bardziej aktywny? Pogoda sprzyja górskim wycieczkom i podbijaniu szczytów. Ciekawą opcją może być zdobicie Korony Gór Polski. Można to zrobić w sposób rekreacyjny lub ze specjalnie przygotowanym programem, w którym trzeba wykonać określone zadania oraz zdobyć pieczątki. Kto podejmuje wyzwanie?

 

 

2. Mazury - Sezon na szczupaka 

 

Kraina słynąca z jezior. Malownicze widoki, które na pewno zachwycą każdego. Powinien być to szczególnie atrakcyjny kierunek na majówkowy wyjazd dla wędkarzy. Dlaczego? Od 1 maja zaczyna się sezon na króla wód - szczupaka. Jest jeszcze chwila więc warto uszykować wędki, kołowrotki i przynęty by przez cały długi weekend móc polować nad wodą. 

Ps. Polecamy zabrać grilla. 

 

 

3. Morze - przedsezonowa cisza

 

Warto jechać nad morze teraz, ponieważ nie jest to szczyt sezonu a plaże nie są pełne. Spokojnie będzie można spacerować po praży ciesząc się ciszą i spokojem. A dla osób, które nie lubią siedzieć w jednym miejscu polecamy wycieczkę wzdłuż brzegu i zwiedzić np nadmorskie latarnie czy porty. 

 

 

4. Polska - Mapa zdrapka 

 

Majówka to również idealny czas na wycieczkę po Polsce i odwiedzenie różnych wyjątkowych miejsc. Tylko jak je znaleźć lub wybrać? Można oczywiście posiłkować się internetem lub jechać przed siebie nic nie planując. Chcemy jednak zaproponować ciekawe i nieszablonowe rozwiązanie, a mianowicie mapę zdrapkę. W zależności od rodzaju zdrapki można wyruszyć śladem zamków, zabytków, muzeów czy najpiękniejszych miejsc w Polsce. W internecie jest dużo map do wyboru. Będzie to na pewno wyjątkowa przygoda odkrywając nowe miejsca na mapie. 

 

 

5. Ulubione miejsce 

 

Czasem nie trzeba daleko jechać i szukać idealnego miejsca by wypocząć. Wystarczy pojechać nawet gdzieś blisko, ale za to w takie swoje ulubione miejsce, gdzie można się rozluźnić i choć na chwilę zapomnieć o codzienności. 

 

 

6. Off-road camperem 

 

Opcja szczególnie ciekawa dla posiadaczy camperów 4x4 oraz terenówek z wyposażeniem kempingowym. Takie kilkudniowe wyjazdy to ciekawe przygody często pełne adrenaliny i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czy może być coś lepszego? Warto już teraz pomyśleć o zakupie roadbook’ów.

 

custom campervan, dachy sypialne, zabudowy kamperowe, kampervan, caravaning,
  1. pl
  2. en
  3. de

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Media Społecznościowe