campervan zimą
10 lipca 2022

Praca w campervanie - czyli jak zmienić 2 tygodnie urlopu w niekończącą się przygodę

Część wakacji za nami i na pewno sporo osób ma już za sobą letnie wyjazdy wypoczynkowe. Przeciętnie, niestety takie przygody nie trwają dłużej, jak 2 tygodnie, ze względu na pracę etatową.

A jakby to zmienić? Jakby „wakacje” i podróżowanie mogły trwać wiecznie? Jakby nie trzeba było czekać na upragniony urlop?

Jest to do zrobienia bez problemu!

Jak?

Wystarczy tylko (i aż) się przebranżowić. ;) Jest wiele zawodów, które można wykonywać zdalnie z każdego miejsca na ziemi. Dzięki takiej zmianie można cały czas być w podróży, ciesząc się jej urokami, a jednocześnie nie martwić o finanse i konieczność powrotu do nudnego biura.

Jakie zawody można wykonywać w camper vanie? Oto krótka lista.

 

 • Copywriter

Wystarczy, że masz „lekkie pióro” i znasz większość zasad poprawnego pisania tekstów. I to wystarczy, by zacząć pracę jako copywriter. Możesz pisać teksty pod agencją lub samemu szukać zleceń w internecie. Wbrew pozorom jest mnóstwo ofert, więc śmiało można przebierać i wybrać coś dla sobie. Wiele firm potrzebuje artykułów na swoje strony i blogi firmowe, ale także sklepy potrzebują krótkich opisów produktów.

 

 • Pisarz

Copywriter to nie wszystko. Możesz zostać pasażem i żyć np. z pisania książek, scenariuszy, czy prowadzić dochodowego bloga. Podróżowanie dostarcza masy inspiracji i pomysłów, które spisane i udostępnione mogą przynieść naprawdę dobry dochód.

 

 • Grafik

Przyjemny i kreatywny zawód coraz powszechniejszy na całym świecie. Z różnego rodzaju formami grafiki stykamy się na każdym kroku, dlatego zapotrzebowanie na ten zawód jest naprawdę duże. Zleceń jest tyle, że można wybrać sobie branżę, w której się wyspecjalizuje. Na przykład można tworzyć grafiki do social mediów, ilustracje do książek i bajek, identyfikacje wizualną nowych firm i wiele, wiele innych.

 

 • Fotograf/filmowiec

Nie musisz mieć od razu wielkich kontraktów z wielkimi firmami, by móc podróżować i zarabiać na fotografii. Możesz śmiało sprzedawać swoje zdjęcia w bankach zdjęć. Możesz również pracować jako retuszer i np. obrabiać cudze zdjęcia. Podobnie wygląda to z filmowaniem. Współpraca z firmami to nie wszystko. Również możesz sprzedawać swoje ujęcia w bankach filmowych, czy zająć się montażem gotowych materiałów od klienta. Opcji jest dużo.

 

 • Wirtualna asystentka

Żyjemy w czasach, w których mamy coraz więcej na głowie i czasem samemu ciężko to ogarnąć. Dlatego zawód wirtualnej asystentki jest coraz powszechniejszy. Siedząc w vanie spokojnie możesz organizować spotkania i organizować czas „swojego szefa”. Możesz również zdalnie załatwiać większość jego spraw.

 

 • Nauczyciel języków i nie tylko – zdalne korepetycje.

Zdalne korepetycje? Czemu nie. Pomyśl, w czym jesteś dobry i do dzieła. Matematyka, fizyka, biologia, polski a może historia? Ze wszystkiego można prowadzić zajęcia online. A jeśli dobrze znasz jakiś język obcy, to nie tylko korepetycje, ale również można prowadzić całą szkołę językową i zajęcia grupowe online.

 

 • Tłumacz

Czujesz się swobodnie, posługując się językiem obcym w mówię i piśmie? Jeśli tak to możesz zostać tłumaczem. I nie chodzi tu o tłumacza na biznesowych spotkaniach, ale o tłumaczenie tekstów, czy filmów.

 

 • Programista

Kolejny zawód, który możesz wykonywać, mając przy sobie jedynie komputer. Jeśli, choć trochę znasz się na programowaniu to spokojnie możesz pracować zdalnie. Niezależnie od tego, czy masz umowę z wielką formą, czy sam szukasz zleceń.

 

 • Pozycjoner

Z każdym dniem powstaje coraz więcej stron internetowych i sklepów które chcą się przebić przez swoją konkurencję, by dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów. I to właśnie zadanie dla pozycjonera. Wystarczy dobry kurs pozycjonowania, by móc cieszyć się wręcz natłokiem zleceń, które można spokojnie realizować, siedząc nad jeziorem w camper vanie.

 

 • Website designer

Jak już o stronach internetowych mowa, to należy wspomnieć o osobach, które zajmują się projektowaniem stron internetowych. Dobry twórca stron internetowych wbrew pozorom nie potrzebuje wielu zleceń, by cieszyć się dobrobytem. Wystarczy znać podstawowe zasady projektowania stron obraz estetyki, by móc stworzyć wyjątkowe witryny bez znajomości kodowania.

 

 • Social Media Manager.

Jeszcze niedawno zawód, o którym nikt nie słyszał dziś jest bardzo poszukiwany i potrzebny. Większość marketingu oraz relacji międzyludzkich przeniosła się do świata mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Jest to obecnie główne źródło pozyskiwania nowych klientów oraz utrzymywania z nimi więzi dla wielu marek. Dlatego wystarczy odrobina znajomości marketingu i specyfikacji danej platformy i można pracować, mając tylko telefon.

 

 • Psycholog

Wbrew pozorom nie trzeba mieć gabinetu, by móc pomagać innym. Wystarczy komputer z kamerką i mikrofonem, by spokojnie prowadzić spotkania z pacjentami i terapię. Jedyny haczyk jest taki, że, by zostać psychologiem konieczne są studia w tym kierunku.

 

 • Tester aplikacji/stron oraz ankieter.

Na portalach z ogłoszeniami o pracę przewija się mnóstwo ofert przeglądając na testowaniu aplikacji.Tester aplikacji/stron oraz ankieter. Na portalach z ogłoszeniami o pracę przewija się mnóstwo ofert plegających na testowaniu aplikacji mobilnych, czy wypełnianiu ankiet. Jest to dobra opcja na dorobienie sobie lub jak ma się więcej czasu na zarobienie. Bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by wieczorem z winem w ręku „przeklinać” jedną, czy dwie ankiety.

 

 • Twórca produktów cyfrowych.

Wszelkiego rodzaju e-bookie, czy kursy internetowe to również dobry sposób na zarobek w podróży. Nie musisz mieć kontraktu z redakcją, by wydać książkę ani super sali szkoleniowej, by prowadzić kursy online. Wystarczy również, że raz napiszesz czy nagrasz materiał, który może być wielokrotnie zakupiony przez twoich klientów.

 

 

Jak widzisz opcji pracy i zarabianie w camper vanie jest całkiem sporo. I co ciekawe do większości z nich nie potrzebujesz studiów, czy bardzo specjalistycznych kursów i szkoleń. Spokojnie możesz nauczyć się tego z internetu i na bazie własnego doświadczenia.

 

custom campervan, dachy sypialne, zabudowy kamperowe, kampervan, caravaning,
 1. pl
 2. en
 3. de

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Media Społecznościowe