Szybki kontakt
+48 518-211-926

Zmienimy Twojego vana w niepowtarzalnego campervana według Twojego pomysłu
lub znalezionych przez Ciebie inspiracji. Stosujemy najnowsze, niestandardowe rozwiązania i najlepsze materiały, dzięki którym Twój samochód nabierze wyjątkowego charakteru, a zabudowa będzie Ci służyć przez lata. Tworzymy zabudowę zarówno
do małych, jak i do dużych vanów. Ciesz się niezależnością i swobodą podróżowania
tak, jak chcesz i kiedy chcesz!

Nasze campervany jeżdżą po całej Europie

Zabudowy do campervanów tworzymy od 2016 roku dla klientów nie tylko z Polski, ale z całej Europy, m.in. z Niemiec, Francji, Holandii, Szwecji, Norwegii, Anglii, Szwajcarii, Czech, Słowacji
i Słowenii. Wykonane przez nas campervany doskonale sprawdzają się zarówno w słonecznych Włoszech, Chorwacji czy Albanii, jak
i śnieżnej Skandynawii w rejonie koła podbiegunowego. Do tej pory z naszej firmy wyjechało ponad 50 gotowych campervanów.

Nasze realizacje

Tworzymy funkcjonalne zabudowy kempingowe do dużych i małych vanów i zabudowy typu travel box do wszystkich marek i modeli vanów. Wszystkie meble są indywidualnie zaprojektowane i dostosowane do potrzeb klienta oraz wykonane ręcznie.
Jako jedna z nielicznych firm w Polsce jesteśmy w stanie zabudować małego busa tak, aby mogła nim podróżować pięcioosobowa rodzina.

Podnoszony dach sypialny do Volkswagen T5
Kuchenka do campervana
zabudowa campervan
zabudowa campervana do sprintera
zabudowa typu travelbox

Opinie naszych klientów

Media o nas

Dlaczego warto nas wybrać?

Zabudowy kempingowe do campervanów naszych klientów tworzymy od 2016 r. Doskonale wiemy, że vanlife jest dziś marzeniem wielu osób, dlatego do każdego projektu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, aby pomóc to marzenie spełnić. Doceniają to nasi klienci nie tylko z Polski, ale z całej Europy.

Wieloletnie doświadczenie
Od 2016 r. tworzymy customowe zabudowy kempingowe do dużych i małych vanów, niezależnie od marki i modelu. Wykonaliśmy zabudowy
do ponad 50 campervanów. W naszym zespole pracują inżynierowie technologii drewna, stolarz, monterzy, mechanik samochodowy, elektryk oraz projektant 3D.
Kompleksowe doradztwo
Naszym klientom doradzamy nie tylko w zakresie zabudowy campervana, ale także przy wyborze samego samochodu. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie doradzić klientowi, jakie rozwiązania i elementy zabudowy najlepiej odpowiedzą na jego potrzeby. Nasz mechanik może ocenić stan techniczny samochodu przed jego zakupem.
Niestandardowe rozwiązania
Każdą zabudowę wykonujemy na podstawie indywidualnego projektu, stworzonego przez nas dla klienta. Dzięki temu każdą zabudowę możemy dostosować do potrzeb klienta – jego stylu życia, liczby pasażerów, z którymi będzie podróżował itp. Firmy, które montują zabudowy ustandaryzowane, produkowane seryjnie nie dają takich możliwości.
Transparentna wycena
Naszym klientom zawsze przedstawiamy przejrzystą wycenę uwzględniającą wszystkie elementy potrzebne do wykonania zabudowy. Oddzielnie wyceniane są materiały, a oddzielnie wykonanie zabudowy. Przygotowując ofertę, przedstawiamy również szacunkowy czas wykonania usługi oraz termin rozpoczęcia.
Projekt 3D
Przed wykonaniem zabudowy, razem z klientem tworzymy jej szczegółowy projekt 3D oraz wizualizację. Dzięki temu klient jeszcze przed podjęciem decyzji, dokładnie wie, jak będzie wyglądał jego campervan. Projekt możemy przygotować na bazie naszych realizacji lub inspiracji, które klient znajdzie w internecie.
Precyzyjne wykonanie
Każdy element naszej zabudowy jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje, że zabudowa będzie służyła przez wiele lat. Dużą wagę przykładamy do starannego wykonania oraz precyzyjnego wykończenia. Dbamy o każdy detal tak, aby nasze zabudowy wyróżniały się nie tylko funkcjonalnością, ale także atrakcyjnym wyglądem.

Jak przebiega usługa stworzenia
zabudowy do campervana?

1
Etap I. Rozpoznanie potrzeb klienta

Najważniejsze jest dla nas dobre rozpoznanie i zrozumienie potrzeb klienta. Dlatego na samym początku podczas spotkania w naszej siedzibie lub on-line przeprowadzamy z nim wywiad i pytamy m.in. o to, ile osób będzie podróżować campervanem, czy będzie to auto wykorzystywane także na co dzień, czy planuje spać w campervanie zimą, jakie funkcjonalności go interesują, czy chciałby się zainspirować widzianą gdzieś zabudową lub jedną z naszych realizacji itp. Jeśli klient ma już swój sprecyzowany pomysł na zabudowę, szczegółowo go omawiamy.

2
Etap II. Wycena i projekt 3D

Po akceptacji wyceny przez klienta, przystępujemy do projektowania zabudowy. Projekt jest na bieżąco z nim konsultowany. Dzięki trójwymiarowemu projektowi, klient może zobaczyć efekt końcowy jeszcze przed rozpoczęciem prac. W tym momencie szacujemy także całkowity czas realizacji usługi oraz ilość potrzebnego materiału wyliczonego przez program projektowy. W zależności od zakresu prac, całkowity czas realizacji zabudowy może wynosić od kilku tygodni do kilku miesięcy. Po akceptacji projektu, uaktualniamy wycenę. Kiedy klient podejmie decyzję ustalamy harmonogram prac i rezerwujemy termin rozpoczęcia.

Projektowanie zabudowy meblowej do campervana

3
Etap III. Wykonanie i montaż zabudowy

W ustalonym terminie klient przywozi samochód do naszej siedziby w Rokietnicy pod Poznaniem. W razie potrzeby pomagamy dostać się na dworzec lub na lotnisko. Wykonanie pełnej zabudowy to długotrwały proces, dlatego dzielimy go na etapy. Po zakończeniu każdego etapu, informujemy klienta o postępie prac i pokazujemy efekty, np. wysyłając zdjęcia. Krótko przed zakończeniem prac informujemy, kiedy campervan będzie gotowy do odbioru.

4
Etap IV. Odbiór campervana i instruktaż

Przed wydaniem samochodu klientowi, każdy element zabudowy jest przez nas dokładnie sprawdzany. Aby zapewnić naszym klientom komfortowe i bezpieczne użytkowanie campervana, przed wydaniem samochodu przedstawiamy instruktaż korzystania z nowego wyposażenia i jego konserwacji. Podczas odbioru dokładnie pokazujemy, jak używać poszczególnych elementów zabudowy oraz na co zwracać uwagę. Dzięki temu campervan będzie służył przez wiele lat.

Nasze pozostałe usługi

Dachy sypialne
podnoszony dach sypialny do campervanów
Montujemy dachy sypialne w większości modeli małych i dużych vanów. Zamontowaliśmy już ponad 250 dachów.
Dodatkowe wyposażenie
Fotowoltaika do campervanów
W campervanach i kamperach montujemy wyposażenie dodatkowe, m.in. fotowoltaikę. markizy, ogrzewanie postojowe.

Najczęściej zadawane pytania

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów.
Jak wybrać samochód, który przerobię na campervana?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie samemu na pytanie do czego i na jakie wyjazdy potrzebujemy campervana. Ile osób będzie podróżować i jak dużo przestrzeni potrzebujemy w środku. To pomoże nam określić optymalną wielkość busa, który będzie miał być bazą. Marka i model pojazdu są już kwestią bardzo indywidualną.

Jeśli jednak moglibyśmy coś doradzić to do dużej zabudowy polecamy najbardziej klasyczne „trojaczki” czyli Jumper, Ducato i Boxer w wersji L3H2. Są one zdecydowanie bardziej przestrzenne w środku dzięki prostym ścianą.

Na mniejszego campervana polecamy najbardziej klasyczne i niezawodne samochody jakimi są np. Volkswagen T5/T6. Świetnie sprawdzą się również Trafic i Vivaro. Oprócz zabudowy do tacy samochodów jesteśmy w stanie zamontować dach sypialny, dzięki któremu podczas postoju będzie dodatkowe miejsce do spania oraz więcej przestrzeni wewnątrz samochodu.

Czy lepiej budować campervana na aucie dostawczym czy osobowym?

Zarówno samochód dostawczy jak i osobowy ma wiele różnych zalet jak i wad.

W przypadku samochodu dostawczego napewno dużą zaletą jest sama cena zakupu, gdyż często są tańsze niż wersje osobowe. Ponadto jeśli nie zależy nam na drugim rzędzie siedzeń nie mamy obowiązku zmiany liczby miejsc w pojeździe. Natomiast jeśli zdecydujemy się zwiększyć liczbę pasażerów to konieczne będzie dołożenie dodatkowych, nowych, homologowanych foteli oraz wstawienie okien, które pełnią funkcję wyjść ewakuacyjnych. Generuje to kolejne koszty nie tylko związane z montażem jak i również z odbiorem samochodu przez PIMOT.

Jeśli bazą jest natomiast samochód osobowy z większą ilością siedzeń możemy je zredukować do potrzebnej liczby miejsc. Wystawiamy wtedy stosowne zaświadczenie na podstawie którego liczba miejsc w busie zostanie zmieniona w dokumentach podczas przeglądu.

Niezależnie od tego, czy zostawimy czy zdemontujemy ścianę grodziową lub będziemy montować dodatkowe siedzenia musimy przerejestrować samochód na specjalny kempingowy.

Czy campervanem można jeździć także na co dzień?

Oczywiście. Jeśli tylko czujemy się dobrze za kółkiem większego lub mniejszego campervana jak najbardziej może to być idealny samochód do codziennej jazdy zarówno po mieście do pracy jak i wyjazdów terenowych czy delegacyjnych.

Czy w campervanie będzie można będzie pracować zdalnie (czy będzie prąd i gniazda)?

Tak bez problemu będzie można pracować zdalnie. Mamy kilka możliwości dostarczenia prądu do busa. Możemy zamontować panele fotowoltaiczne, dodatkowy akumulator, przetwornicę, energoblok lub zrobić zewnętrzne przyłącze CEE do którego można się podpiąć stojąc na kempingach. Na etapie projektowania warto wspomnieć do jakiej pracy będzie używany campervan byśmy mogli dobrać najlepsze rozwiązanie które sprosta wymaganiom nie tylko klienta ale także sprzętowym.

Czy campervan będzie całoroczny czy sezonowy?

To zależy od potrzeby klienta. Jesteśmy w stanie zrobić campervana zarówno sezonowego jak i całorocznego. Dzięki odpowiedniej izolacji termiczno-akustycznej campervanem można komfortowo podróżować zarówno w zimne rejony jak i te gorące.

Jak długo trwa wykonanie zabudowy do campervana?

Czas potrzebny na wykonanie zabudowy jest bardzo indywidualny. Na długość wykonania ma wpływ wiele czynników takich jak indywidualny projekt, dobór oraz dostępność materiałów. Każda nasza realizacja jest w 100% dopasowana do potrzeb i preferencji klientów i w związku z tym, czas realizacji może być różny. Średni czas wykonania zabudowy do dużych campervanów to ok 3 miesiące. Natomiast małe ok 2 miesięcy.

Ile kosztuje wykonanie zabudowy do campervana?

Wykonanie zabudowy zależne jest od indywidualnego projektu oraz dobranych materiałów czy wyposażenia. Na koszt ma również wpływ wielkość samochodu. Ceny wykonania zabudowy wąchają się od ok 65 do 160 tysięcy złoty.

Czy zabudowa będzie trwała? Z czego jest wykonana?

Zabudowa wykonana jest z trwałych i sprawdzonych materiałów. Meble wykonane są głównie ze sklejek, które odporne są na warunki atmosferyczne. Ponadto do zabudowy dobieramy odpowiedni, dedykowany sprzęt kempingowy dzięki czemu jest bardziej wytrzymały niż rozwiązania domowe montowane w busach.

Czy przed wykonaniem zabudowy zostanie stworzony jej projekt w 3D?

Tak. Przed rozpoczęciem współpracy zapraszamy do naszego biura na spotkanie podczas którego wspólnie omawiamy pomysły, dobieramy odpowiednie rozwiązania, oraz tworzymy projekt 3D. Na tym etapie tworzymy również szczegółową wycenę w oparciu o projekt i potrzebną ilość materiałów.

Czy projekt może być wykonany na wzór czegoś, co widziałem w internecie?

Oczywiście. Wszelkie inspiracje mile widziane. Na etapie projektowania dokładnie omówimy je pod względem praktyczności i dopasowania do potrzeb klienta oraz dobierzemy odpowiedni design.

Czy zabudowę do campervana da się wykonać samodzielnie?

Jeśli chodzi o możliwość samodzielnego wykonania zabudowy to oczywiście jest to możliwe. Warto jednak wspomnieć o ty, że zmiany takie jak np demontaż ściany grodziowej czy montaż dodatkowych miejsc siedzących wymaga posiadania odpowiednich uprawnień i zaświadczeń. Natomiast wykonanie same zabudowy wymaga jedynie umiejętności manualnych oraz niezbędnej wiedzy technicznej względem możliwości montażowych.

Kontakt

Myślisz o zabudowie kempingowej lub dachu sypialnym do swojego vana?
Skontaktuj się z nami
tel: +48 518 211 926
biuro@customcampervan.pl
Filip Górczak
Specjalista ds. obsługi klienta
tel. 518-211-926
e-mail: biuro(at)customcampervan(dot)pl

    Zajrzyj na naszego bloga

    +48 518-211-926 Blog